Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Επίδοση βαθμολογίας Α΄τριμήνου

Επίδοση βαθμολογίας Α΄τριμήνου

4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ: Ηλεκτρονική αποστολή βαθμολογίας Α΄  τριμήνου

Αγαπητοί γονείς,
Με την ολοκλήρωση του Α΄ τριμήνου και τη συμπλήρωση ενός μήνα της εξ αποστάσεως εκπαιδευτικής διαδικασίας, σας ενημερώνουμε:

α) Από Δευτέρα 14 έως Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου, μετά τις 17:20, ο/η υπεύθυνος/η δάσκαλος/δασκάλα κάθε τάξης θα πραγματοποιήσει διαδικτυακά και σύγχρονα την καθιερωμένη και ωφέλιμη παιδαγωγική ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς-κηδεμόνες των μαθητών/τριών, στην διεύθυνση της ηλεκτρονικής webex τάξης του/της. Στη συνάντηση θα συμμετέχουν και εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων και των Υποστηρικτικών Δομών. Οι γονείς-κηδεμόνες θα ενημερωθούν σχετικά με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.

β) Για τις Γ΄, Δ΄, Ε΄ ΣΤ΄ τάξεις, η παράδοση των ελέγχων προόδου στους γονείς/κηδεμόνες, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, θα γίνει την Παρασκευή 18/12/2020 στις 20:30. (σχετικό: Αριθμ. Απόφ. ΥΠΑΙΘ Φ36/168674/Δ1/ΦΕΚ 5485 τ.Β/11-12-2020 «Ρυθμίσεις βαθμολογίας Α΄ τριμήνου στα Δημοτικά Σχολεία, για το σχολικό έτος 2020-2021»)

Από τη Διεύθυνση του σχολείου