Αρχική σελίδα Εκδηλώσεις Εκδήλωση αποφοίτησης ΣΤ΄ 2022-2023

Εκδήλωση αποφοίτησης ΣΤ΄ 2022-2023

15-6-2023 3

Με λόγια συγκίνησης, σεβασμού, αγάπης και αποχαιρετιμούς εγκάρδιους για τα έξι χρόνια σχολικής ζωής στο Δημοτικό Σχολείο, αλλά και με χιουμοριστικό σκετσάκι σχολικής ημέρας  οι είκοσι δύο μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ΄τάξης ολοκλήρωσαν την φοίτησή τους στο Δημοτικό Σχολείο Σημάντρων, που θα είναι για πάντα ένα θεμέλιο των παιδικών τους χρόνων και το σχολείο της καρδιά τους!!!

15-6-2023 215-6-2023 5

Ο δάσκαλος της ΣΤ΄-Υποδιευθυντής, κος Χρήστος Βαγιάννης, όλοι οι εκπαιδευτικοί, μαζί με τη Διευθύντρια του σχολείου ευχήθηκαν στους απόφοιτους μαθητές καλή συνέχεια στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, με δύναμη και προκοπή!!! Το ενθύμιο δακτυλίδι, που πρόσφερε ο Σύλλογος Γονέων, μαζί με τις ευχές όλων θα συντροφεύουν τις σχολικές αναμνήσεις των μαθητών και μαθητριών μας!!!

15-6-2023 6

Με πολύ συγκίνηση και ένα καταπληκτικό πανό ΑΓΑΠΗΣ, οι μαθητές/τριες έγραψαν το τίτλο τέλους της πολύχρονης θητείας της Διευθύντριας, κας Πίτσας Μετζίκη, στο Δημοτικό Σχολείο Σημάντρων!!!

Δράξασθε παιδείας!!!