Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Συμβουλευτική Υποστήριξη εξ αποστάσεως με την ΕΔΕΑΥ του σχολείου μας

Συμβουλευτική Υποστήριξη εξ αποστάσεως με την ΕΔΕΑΥ του σχολείου μας

Ψυχοκοινωνική Συμβουλευτική Υποστήριξη ΕΔΕΑΥ

Αγαπητοί γονείς,

Για ακόμη μια φορά καλούμαστε να «ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ» για την αντιμετώπιση της έξαρσης του ιού Covid-19. Η ανάγκη να θωρακιστούμε συναισθηματικά και ψυχολογικά προβάλει εντονότερα αυτή τη χρονική περίοδο.

Η παιδοψυχολόγος του σχολείου μας κα Μαρία Σαρρή καταθέτει τις υπηρεσίες της για την αντιμετώπιση καταστάσεων της ειδικότητάς της, παρέχοντας εξ αποστάσεως συμβουλευτική υποστήριξη, με ανάρτηση σχετικών άρθρων στην ιστοσελίδα του σχολείου και συναντήσεις webex.

Κάθε Τετάρτη 6:00μμ έως 7:00μμ, μέσω της πλατφόρμας webex, η κα Μαρία Σαρρή πραγματοποιεί ανοικτές συμβουλευτικές-υποστηρικτικές συναντήσεις με τους γονείς-κηδεμόνες του σχολείου μας και δύναται να προγραμματιστούν και ιδιωτικές με ραντεβού, που θα καθορίζονται από κοινού με τον ενδιαφερόμενο γονέ-κηδεμόνα. Ο σύνδεσμος της ψηφιακής webex τάξης της ψυχολόγου θα σταλεί στα προσωπικά mail των γονέων.

Στην είσοδό σας στην πλατφόρμα να γράφετε ΣΗΜΑΝΤΡΑ και στη συνέχεια το όνομά σας.

Σας προτρέπουμε να αξιοποιήσετε την παροχή συμβουλευτικής υποστήριξης.

Με προσοχή και δύναμη, να είστε καλά!!!

Η Διευθύντρια του σχολείου

Καλλιόπη Μετζίκη