Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Αναστολή λειτουργίας σχολείου με φυσική παρουσία

Αναστολή λειτουργίας σχολείου με φυσική παρουσία

Εκπαίδευση - Οδηγός του Πολίτη

Αναστολή λειτουργίας του σχολείου, λόγω επιβεβαιωμένων κρουσμάτων COVID-19,
για δέκα τέσσερεις (14) ημέρες, από 27-1-2021 έως και 9-2-2021
,
σύμφωνα με την Αριθμ Εμπ Πρωτ 24/27-1-2021 Απόφαση της Δ/ντριας Π.Ε. Χαλκιδικής

Με δεδομένες τις επιδημιολογικές συνθήκες, γίνεται σύσταση για στενή παρακολούθηση
της υγείας των μαθητών/τριών και του περιβάλλοντός τους, για εγρήγορση και έγκαιρη αναγνώριση ύποπτων περιστατικών.
Εάν κατά τη διάρκεια της 14ήμερης καραντίνας, άτομο που έχει θεωρηθεί στενή επαφή,
εκδηλώσει συμπτώματα συμβατά με COVID-19, θα πρέπει να υποβληθεί σε εργαστηριακό έλεγχο.
Εάν το μοριακό τεστ είναι θετικό: αντιμετωπίζεται ως επιβεβαιωμένο περιστατικό.

Εάν το μοριακό τεστ είναι αρνητικό: παραμένει σε καραντίνα έως την ολοκλήρωση του 14ημέρου.

Από Τετάρτη 27 Ιανουαρίου, έως την ολοκλήρωση της 14ήμερης καραντίνας, οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων και των υποστηρικτικών δομών θα παρακολουθούν υποχρεωτικά σύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία Webex, σύμφωνα με το εβδομαδιαίο πρόγραμμα και με σχετικές ακριβείς οδηγίες, που στέλνονται στα emails των γονέων-κηδεμόνων.

Όλη η σχολική κοινότητα εύχεται με θέρμη καλή και γρήγορη ανάρρωση στους νοσούντες.
Με σύνεση, υπομονή, δύναμη και ενότητα αντιμετωπίζουμε τα δύσκολα και χαιρόμαστε τα ωραία.

Επικοινωνία με το σχολείο: Τηλ .: 2373061208 & email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Μαθαίνουμε με ασφάλεια... δεν κυκλοφορούμε...!

Από τη Διεύθυνση του σχολείου