Αρχική σελίδα Σχολικό έτος 2011-2012 Η "ψαροβουλή" της Α΄τάξης

Η "ψαροβουλή" της Α΄τάξης

"Καθαρές θάλασσες και ακτές"

είναι το μήνυμα που σκόρπισαν οι μικροί μας μαθητές, της Α΄τάξης, την Τρίτη 12 Ιουνίου με την θεατρική τους παράσταση "Η ψαροβουλή"

χελώνες καρέτα-καρέτα, χρυσόψαρα, δελφίνια, φάλενες και καρχαρίες, χταπόδια, αστερίες και γλάροι,

τα κορίτσια και τα αγόρια της Α΄τάξης, με τη δασκάλα τους κ. Νίκη Λειβαδιώτου μας χάρισαν με την χαριτωμένη  παιδικότητά τους μια όμορφη καλοκαιρινή παράσταση σκορπίζοντας σε όλους μας την δροσιά της θάλασσας και την έναρξη του καλοκαιριού.

Δεκάδες πολύχρωμα ψάρια μικρά και μεγάλα, κοράλια και κοχύλια  και πιο πέρα ένα καράβι με λευκό πανί και ένας ήλιος λαμπερός, όλα χειροτεχνίες των παιδιών, δημιουργούσαν το σκηνικό της παράστασης  φανερώνοντας τη δημιουργική δουλειά της Α΄τάξης, όλη τη σχολική χρονιά

και οι ερμηνείες των παιδιών εξαιρετικές... με θάρρος και ζωντάνια, χαμόγελα και θαλασσινά τραγούδια προκάλεσαν το θαυμασμό και τη συγκίνηση σε μικρούς και μεγάλους θεατές και ιδιαίτερα στους γονείς, τους παππούδες και τις γιαγιάδες τους.

Με αυτές τις πολύ όμορφες στιγμές κλείνει η πρώτη τους χρονιά στο Δημοτικό Σχολείο

Πολλά ευχαριστώ και συγχαρητήρια..!!! στην ακούραστη δασκάλα της Α΄τάξης κ. Νίκη Λειβαδιώτου,
για το ουσιαστικό παιδαγωγικό έργο που πρόσφερε όλη τη χρονιά στους μαθητές της

Πολλά πολλά μπράβο..!!!! στους μαθητές και της μαθήτριες της Α΄τάξης

γιατί ήταν κταπληκτικά "πρωτάκια"

Να είναι γερά και χαρούμενα.... και του χρόνου..!!!