Αρχική σελίδα Η Σχολική Βιβλιοθήκη Δράσεις φιλαναγνωσίας, συνέχεια...Μια συγγραφέας στο σχολείο μας!!!

Δράσεις φιλαναγνωσίας, συνέχεια...Μια συγγραφέας στο σχολείο μας!!!

Σε συνέχεια των εκδηλώσεων για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου, την Πέμπτη 7 Απριλίου, οι μαθητές/τριές των Α΄και Δ΄τάξεων συναντήθηκαν διαδικτυακά με τη συγγραφέα Γλυκερία Γκρέκου. Τα βιβλία της ¨Ο μυστικός καθρέφτης" και "Οι κούκλες του μουσείου", που συντρόφευσαν τα παιδιά τις προηγούμενες ημέρες έγιναν θέμα συζήτησης και βιβλιοπαιχνιδιού με την ίδια τη δημιουργό τους. Η συγγραφέας με φιλικό και ευχάριστο τρόπο γνώρισε στα παιδιά του το μαγικό κόσμο των παραμυθιών και του βιβλίου!!!

Ευχαριστούμε πολύ τη συγγραφέα κα Γλυκερία Γκρέκου και την υπεύθυνη δασκάλα της σχολικής Βιβλιοθήκης κα Φούλη Μιστιλίδου!!!

PAID BIBL SYGGRAFEAS2022   7PAID BIBL SYGGRAFEAS2022   1PAID BIBL SYGGRAFEAS2022   5

PAID BIBL SYGGRAFEAS2022   4PAID BIBL SYGGRAFEAS2022   2PAID BIBL SYGGRAFEAS2022   3