Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Προσέλευση και αποχώρηση μαθητών με ασφάλεια

Προσέλευση και αποχώρηση μαθητών με ασφάλεια

EISODOS SXOLEIO

Στην ενημερωτική-συντονιστική συνάντηση που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου 2021, παρουσία του Αντιδημάρχου Κοκκινίδη Κώστα, του Προέδρου Σωτήρη Μιστιλίδη, των Τοπικών Συμβούλων Δημήτρη Χατζηευθυμίου, Μιχάλη Παπαλεξίου, της Προέδρου ΣΓΚ Κατερίνα Αργυροπούλου και του Αντιπροέδρου Νίκου Ηλιάδη, της Διευθύντρια και εκπαιδευτικών του σχολείου, με σκοπό την αντιμετώπιση των κτιριακών αναγκών και την διευθέτηση των συνθηκών ασφάλειας των μαθητών, αποφασίστηκε :

Στο δρόμο που εφάπτεται στις εισόδους του σχολείου:

1. θα τοποθετηθούν μπάρες απαγόρευσης στάθμευσης (απέναντι και παραπλεύρως της κύριας εισόδου) και

2. κατά την λήξη των μαθημάτων (13:10) έως την ολοκλήρωση της αποχώρησης των μαθητών δεν θα επιτρέπεται η διέλευση των οχημάτων μπροστά από την κύρια είσοδο (αυλόπορτα) του σχολείου.

Για την ασφαλή και εύρυθμη σχολική καθημερινότητα σεβόμαστε και τηρούμε όλοι μαζί του κανόνες λειτουργίας του σχολείου.