Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Έργα στις κτηριακές εγκαταστάσεις του σχολείου μας

Έργα στις κτηριακές εγκαταστάσεις του σχολείου μας

Τεχνίτες, εργάτες, φορτηγά και φορτωτές, υλικά οικοδομών, εργαλεία, χρώματα, λαδομπογιές, θρανία, καθίσματα και σχολικός εξοπλισμός του Ο.Σ.Κ. γέμιζαν για 40 ημέρες την αυλή και το κτήριο του σχολείου μας.

Από αρχές Αυγούστου?..μέχρι 11 Σεπτεμβρίου

Η χρόνια, ακατάλληλη, προβληματική και επικίνδυνη κατάσταση του προαύλιου χώρου και των κτηριακών εγκαταστάσεων του διδακτηρίου μας βρήκε τις λύσεις της:

.Κατασκευή πόρτας εισόδου στη σχολική μονάδα του Δημοτικού Σχολείου και των Νηπιαγωγείων.

TEXNITES

PORTA

.Αντικατάσταση της βοηθητικής πόρτας εισόδου

PALIA PORT

.H Έξοδος κινδύνου, πρώτου ορόφου, που οδηγούσε σε αδιέξοδο, απέκτησε δίοδο διαφυγής με ασφαλή σκάλα που οδηγεί στο προαύλιο του σχολείου

SKALA

.Διαμόρφωση διαδρόμων διέλευσης στην αυλή του σχολείου, παρεμβατικές εργασίες αποκατάστασης των φθορών και αφαίρεση επικίνδυνων κατασκευώνDIADROM

.Εργασίες συντήρησης και αποκατάστασης φθορών της σκεπής, αφαίρεση ακατάλληλων στεγάστρων από παράθυρα και εισόδους

KHPOS

.Ελαιοχρωματισμός στο εσωτερικό του διδακτηρίου.

Γέμισε χρώμα και φως το σχολείο μας...!!!

Χρώματα-χρώματα πολλά, χαρούμενα, συνδυασμένα, ταιριαστά?

PINAKES

.Όλες οι αίθουσες διδασκαλίας με εργονομική διαμόρφωση και ολοκαίνουργια θρανία και καθίσματα , οι διάδρομοι, τα γραφεία, ο χώρος υποδοχής ανακαινίστηκαν, διακοσμήθηκαν, στολίστηκαν με χαρακτήρα «σχολικό»?.., εκπαιδευτικό, παιδαγωγικό??

Όλοι μαζί μπορούμε καλύτερα?!!!!!!

Μητέρες πλένουν-σιδερώνουν-κρεμάνε κουρτίνες

KOYRTIN

Δάσκαλοι χωρίς μολύβια και στυλό??. με κατσαβίδια, σφυριά και τρυπάνια

SFYRI  METRO

Το μέτρο και το αλφάδι είναι για τους??.. «ατζαμήδες»

Αναγνωρίζοντας το ουσιαστικό και αποτελεσματικό ενδιαφέρον, ευχαριστούμε πολύ όσους κατοίκους των Σημάντρων προσέφεραν και όσους υποσχέθηκαν την εθελοντική τους εργασία και όλους τους αρμόδιους φορείς, που ανταποκρίθηκαν θετικά και ικανοποίησαν τα έντονα αιτήματα της Σχολικής μας Κοινότητας.

Ιδιαίτερα ευχαριστούμε όλους τους Σημαντρινούς Δημοτικούς Συμβούλους- με την ό,ποια θέση ευθύνης έχουν- το Τοπικό Συμβούλιο Δημοτικής Ενότητας Σημάντρων, τον Αντιδήμαρχο Παιδείας & Πολιτισμού και τον Πρόεδρο της Α/θμιας Σχολικής Επιτροπής, που ενήργησαν αποτελεσματικά για την υλοποίηση των έργων.

Η προσπάθεια συνεχίζεται????. Μπορούμε και οφείλουμε να γίνουμε καλύτεροι?

Το χρωστάμε στους μαθητές και τις μαθήτριες των Σημάντρων