Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Στο πλευρό των σεισμόπληκτων της Τουρκίας και της Συρίας

Στο πλευρό των σεισμόπληκτων της Τουρκίας και της Συρίας

SEISMOS TOYRKIA 2023

SEISMOS 2023 TOYRKIA 2

Σχολείο και Σύλλογος Γονέων συμμετέχουμε στην δράση φιλανθρωπίας για τους σεισμόπληκτους της Τουρκίας και Συρίας, που συντονίζει ο Δήμος Νέας Προποντίδας. Την Παρασκευή και τη Δευτέρα 13/02/2023 (ώρα 13:30), συγκεντρώνονται στο Δημοτικό Σχολείο Σημάντρων τα εξής είδη πρώτης ανάγκης, με σκοπό να αποσταλούν άμεσα στις πληγείσες περιοχές: Κουβέρτες - Παπλώματα - Σκηνές - Υπνόσακοι - Μαξιλάρια - Φακοί - Είδη ρουχισμού (μόνο: κασκόλ – γάντια – σκούφοι – κάλτσες) - Είδη γυναικείας υγιεινής - Πάνες παιδικές και τρίτης ηλικίας - Συσκευασμένη ξηρά τροφή και παιδικές τροφές. Ευχαριστούμε πολύ για τη θετική σας ανταπόκριση!!!

SEISMOS 2023 TOYRKIA 3

SEISMOS 2023 TOYRKIA 1