Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Εγγραφές στην Α΄ τάξη σχολικού έτους 2022-2023

Εγγραφές στην Α΄ τάξη σχολικού έτους 2022-2023

Κατά το σχολικό έτος 2022-2023 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016.

Οι εγγραφές  θα πραγματοποιηθούν από  1 έως και 20 Μαρτίου 2022

Δικαιολογητικά εγγραφής:

• 1) Αίτηση δήλωση εγγραφής (Έντυπο χορηγείται από τη Σχολική Μονάδα)
  • 2) Βιβλιάριο Εμβολίων του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών. (παρ. 4, του άρθρου 6 του Π.Δ 79/2017 (Α 109), όπως τροποποιήθηκε με την παρ. 2 του άρθρου 44 του Ν. 4777/2021 (Α 25).
  • 3) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) συμπληρώνεται από ιατρό δημοσίου ή ιδιώτη. (Έντυπο χορηγείται από τη Σχολική Μονάδα και εναλλακτικά αναζητείται στο διαδίκτυο.)
  • 4) Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή (Λογαριασμός ΔΕΚΟ, Εφορία, μισθωτήριο συμβόλαιο ή άλλο δημόσιο πρόσφατο έγγραφο.). Υπεύθυνες δηλώσεις ή υπεύθυνες δηλώσεις για φιλοξενία δε γίνονται δεκτές

Αλλοδαποί μαθητές/τριες: Πιστοποιητικό Γέννησης ή Ληξιαρχική Πράξη γέννησης του/της μαθητή/τριας μεταφρασμένο στα ελληνικά

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (προαιρετικά)

• Οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα, κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/ κηδεμόνων τους. (Έντυπο χορηγείται από τη Σχολική Μονάδα)
  • Αυτεπάγγελτα έγγραφα

• Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου χορηγείται από το Νηπιαγωγείο
    • Πιστοποιητικό γέννησης του/της μαθητή/τριας αναζητείται από τη Σχολική Μονάδα μέσω myschool.

Παρακαλούμε τα παραπάνω δικαιολογητικά να προσκομιστούν εντός μιας διαφάνειας και να έχετε μαζί σας στυλό, για τη συμπλήρωση στοιχείων και υπογραφών

Οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά, 8:30 έως 9:30,σύμφωνα με τα μέτρα προστασίας του ΕΟΔΥ.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2373061208

Η Διευθύντρια του σχολείου