Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Βαθμολογία Α΄τριμήνου Διαδικασία ενημέρωσης προόδου

Βαθμολογία Α΄τριμήνου Διαδικασία ενημέρωσης προόδου

BATHMOLOGIA TRIMHNOY

Αγαπητοί γονείς, σύμφωνα με το Ν.Αριθμ. Φ7/151476/Δ1/ ΦΕΚ Τεύχος B’ 5439/23.11.2021 «Ρυθμίσεις βαθμολογίας Α’ τριμήνου στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-2022», σας ενημερώνουμε σχετικά:

α) οι εκπαιδευτικοί της Α’ και Β’ τάξης ενημερώνουν μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας ή μέσω τηλεδιάσκεψης τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών για την πρόοδό τους.

β) Oι έλεγχοι προόδου Α’ τριμήνου των Γ¨ Δ΄ Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεων θα παραδοθούν εντύπως εσώκλειστοι σε φάκελο στους μαθητές και στις μαθήτριες για να τους παραδώσουν στους γονείς-κηδεμόνες τους, την Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2021.

γ) Για την ομαδική ή και ιδιωτική ενημέρωσή σας για την μαθησιακή-παιδαγωγική πρόοδο του τέκνου σας, ο/η υπεύθυνος/η δάσκαλος/λα της τάξης, σε σχετικό ηλεκτρονικό μήνυμα που θα σας στείλει, θα ορίσει την ημέρα και ώρα της εξ αποστάσεως επικοινωνίας μαζί σας, που θα υλοποιηθεί στην ηλεκτρονική διεύθυνση της ψηφιακή του/της τάξη webex.
                                                                                                       Από τη Διεύθυνση του σχολείου