Αρχική σελίδα Σχολικό έτος 2021-2022 2η Ομάδα Δράσης: Ενδοσχολική Επιμόρφωση από την ΠΝΟΗ

2η Ομάδα Δράσης: Ενδοσχολική Επιμόρφωση από την ΠΝΟΗ

PNOH 14-3-2022 5

Την Τετάρτη 4 Μαΐου, ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρόγραμμα Ενδοσχολικής Επιμόρφωσης που διοργανώθηκε με πρωτοβουλία του σχολείου και στο πλαίσιο της 2ης Ομάδας του Σχεδίου Δράσης " Συμμετοχή των Γονέων στη Σχολική Ζωή ", από το Κέντρο Πρόληψης εξαρτήσεων και προαγωγής της Ψυχικής Υγείας Περιφερειακής ενότητας Χαλκιδικής «ΠΝΟΗ».

Η επιμόρφωση με θέμα "Σεξουαλική Αγωγή στο Δημοτικό Σχολείο" και διάρκεια πέντε (5) δίωρα, πραγματοποιήθηκε από τις 16 Μαρτίου έως 4 Μαΐου 2022, στην αίθουσα της σχολικής Βιβλιοθήκης. Οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί ενισχύθηκαν επαγγελματικά από την ουσιαστική και επιστημονική καθοδήγηση της επιμορφώτριας κας Βασιλικής Παπαλάμπρου.

PNOH AFISA 2015