Αρχική σελίδα Σχολικό έτος 2021-2022 e-Twinning:"THE PERFECT SCHOOL LUNCH" !!!

e-Twinning:"THE PERFECT SCHOOL LUNCH" !!!

e-Twinning 2022 draseis 1

Στα πλαίσια του Ε- Twinning, το σχολείο μας, με υπέυθυνη την εκπαιδευτικό κα Αγγελική Καραγιάννη, έχει την ευκαιρία να συμμετέχει ενεργά στο πρόγραμμα:"My perfect School lunch", όπου οι μαθητές μας καλούνται  να μιλήσουν  και να ανταλλάξουν απόψεις με άλλους  μαθητές από  σχολεία της Πολωνίας, Πορτογαλίας, Σουηδίας, Τουρκίας και Ελλάδας, σχετικά με διάφορα  φαγητά  (κυρίως γεύμα) , φρούτα και ποτά που προτιμούν να τρώνε/ πίνουν στο σχολείο.  'Οπως παρουσιάζεται, τα παιδιά ανέλαβαν να σχεδιάσουν και να παρουσιάσουν  το ιδανικό μεσημεριανό τους γεύμα!

Το έργο θα ολοκληρωθεί με την  αναφορά και παρουσίαση της  τοπικής κουζίνας της εκάστοτε χώρας αλλά και πόλης/ χωριού ανάλογα με την τοποθεσία του κάθε συμμετέχοντος σχολείου.

e-Twinning 2022 draseis 4e-Twinning 2022 draseis 2

e-Twinning 2022 draseis 7e-Twinning 2022 draseis 3e-Twinning 2022 draseis 6e-Twinning 2022 draseis 5e-Twinning 2022 draseis 8