Αρχική σελίδα Σχολικό έτος 2016-2017 Η ΕΝΟΤΗΤΑ της ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ( από τον εορτασμό των Τριών Ιεραρχών)

Η ΕΝΟΤΗΤΑ της ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ( από τον εορτασμό των Τριών Ιεραρχών)

30-1-2017 6Ο πατήρ Ευάγγελος, μέλη της φιλοπτώχου, ο Σχολικός Σύμβουλος κ. Μπότσας, ο ταμίας του Σ.Γ.Κ. κ. Μπαβέλης, η Διευθύντρια και οι δασκάλες του Δημοτικού Σχολείου.

Σε κοινή τράπεζα ενότητας, προκοπής, χαράς και αλληλεγγύης παραβρέθηκαν Ενορίτες,  Νηπιαγωγεία, Δημοτικό Σχολείο Γυμνάσιο και Λυκειακές Τάξεις.                   30-1-2017Ευλογίες και  ευχές για υγεία, πνευματική πρόοδο και χριστιανική αγωγή... και στη συνέχεια, κεράσματα που προσφέρθηκαν με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων του Δημοτικού Σχολείου και της Εκκλησιαστικής Επιτροπής

30-1-2017 7Ευχαριστούμε με θέρμη τον εφημέριο της Ενορίας μας, πατήρ Ευάγγελο για το ενδιαφέρον και τη στήριξη του στο παιδαγωγικό μας έργο, καθώς και όλα τα μέλη της Φιλοπτώχου Εκκλησιαστικής Επιτροπής και το Διοικητικό Συμβούλιο Συλλόγου Γονέων-Κηδεμόνων, που ακούραστα και με μεγάλη προθυμία ετοίμασαν με νοικοκυροσύνη και δεξιότητα όλα τα εδέσματα που προσφέρθηκαν στο εκκλησίασμα.

30-1-2017 14
και του χρόνου με υ