Αρχική σελίδα Σχολικό έτος 2014-2015 Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο

Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο

Την Τετάρτη 13 Μαΐου 2015, οι μαθητές της Στ΄τάξης του σχολείου μας με τον εκπ/κό κ. Χρήστο Βαγιάννη, στα πλαίσια υλοποίησης του προγράμματος ομαλής μετάβασης από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο, που υλοποιείται τα τελευταία χρόνια στο σχολείο μας, με την καθοδήγηση του Σχολικού Συμβούλου κ. Γ. Μπότσα, επισκέφτηκαν το Γυμνάσιο Σημάντρων.

Μετά τη θερμή υποδοχή που τους έγινε, ξεναγήθηκαν στους χώρους του Γυμνασίου και ενημερώθηκαν για τα βασικά χαρακτηριστικά και τον τρόπο λειτουργίας της επόμενης εκπαιδευτικής βαθμίδας, που σε λίγο χρονικό διάστημα θα κληθούν να παρακολουθήσουν.

Ιδιαίτερη ήταν η χαρά τους όταν επισκέφτηκαν την Έκθεση Τεχνολογίας που λειτουργούσε και παρουσίαζε τα έργα παλιών γνώριμων μαθητών μας, αλλά και άλλων μαθητών του Γυμνασίου.

Ευχαριστούμε πολύ τη Διεύθυνση και τους εκπαιδευτικούς του Γυμνασίου Σημάντρων για την πολύτιμη βοήθεια τους στην υλοποίηση του προγράμματός μας.