Αρχική σελίδα Σχολικό έτος 2013-2014 Η γιορτή των Τριών Ιεραρχών

Η γιορτή των Τριών Ιεραρχών

Με ιερότητα και λαμπρότητα τίμησαν τη μνήμη των τριών Ιεραρχών, η μαθητική και εκπαιδευτική κοινότητα των Σημάντρων. Νηπιαγωγεία, Δημοτικό Σχολείο Γυμνάσιο και Λυκειακές Τάξεις έλαβαν τις ευλογίες της εκκλησίας, δέχτηκαν ευχές για υγεία, πνευματική πρόοδο και χριστιανική αγωγή και γεύτηκαν τα κεράσματα που προσφέρθηκαν με πρωτοβουλία της Εκκλησιαστικής Επιτροπής και του Σ.Γ.Κ. του Δημοτικού Σχολείου.

30-1-5

Η δεξίωση που ακολούθησε στην αίθουσα του πνευματικού κέντρου της ενορίας μας λάμπρυνε την εορταστική ημέρα και τόνωσε την ενότητα της τοπικής μας κοινωνίας

30-1 7

Νηπιαγωγοί, δάσκαλοι, καθητές και γονείς σε κοινή τράπεζα αγάπης

30-1-1

Ευχαριστούμε με θέρμη τον εφημέριο της Ενορίας μας, πατήρ Ευάγγελο για το ενδιαφέρον και τη στήριξη του στο παιδαγωγικό μας έργο, καθώς και όλα τα μέλη της Φιλοπτώχου Εκκλησιαστικής Επιτροπής και τις κυρίες του Συλλόγου Γονέων-Κηδεμόνων, που ακούραστα και με μεγάλη προθυμία ετοίμασαν με νοικοκυροσύνη και δεξιότητα όλα τα εδέσματα που προσφέρθηκαν στο εκκλησίασμα.

30-1-2014Ο πατήρ Ευάγγελος, μέλη της Φιλοπτώχου Εκκλησιαστικής Επιτροπής,
του Συλλόγου Γονέων Δημοτικού Σχολείου και δάσκαλοι του σχολείου μας

Δεόμαστε οι διδαχές και οι μεσιτίες των Τριών Μεγάλων Ιεραρχών να φωτίζουν το έργο γονέων, δασκάλων και μαθητών.