Αρχική σελίδα Σχολικό έτος 2013-2014 "Το χαρούμενο λιβάδι με τις μαργαρίτες..."

"Το χαρούμενο λιβάδι με τις μαργαρίτες..."

Στις 10 Δεκέμβρη, με μία ιδιαίτερη εκδήλωση τιμήσαμε την παγκόσμια ημέρα του παιδιού

MARGAR1 364όλος ό κόσμος... ένα χαρούμενο λιβάδι για τα παιδιά
Μήνυμα αγάπης, ενότητας και αλληλεγγύης σκόρπισαν με τραγούδι, χορό και "όμορφα λόγια"τα αγόρια και τα κορίτσια της Γ΄τάξης
Μαργαρίτες... μαργαρίτες.... ήλιος, αέρας και σύννεφο
και στη μέση μια κατακόκκινη παπαρούνα

MARGAR1 374

να ξεχωρίζει.....διαφορετική... αλλιώτικη από τους άλλους
και από τη μοναξιά και την αποξένωση... στο τέλος
νίκησε η αγάπη..!!!
και γέμισε η αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας με τα χαμόγελα και τα λαμπερά πρόσωπα των μικρών και μεγάλων μαθητών μας.

MARGAR1 366

MARGAR1 360
Πολλά συγχαρητήρια και πολλά ευχαριστώ στα παιδιά της Γ΄τάξης, στη δασκάλα τους την κ. Σοφία Ευθυμιάδου, που είχε όλη την επίβλεψη της εκδήλωσης και στον κ. Κώστα Καρακώστα, για την χαρούμενη και "ζεστή" παράσταση που μας χάρισαν. Ιδιαίτερα ευχαριστούμε τη γυμνάστρια μας, την κ. Χαρά Τζαφόλια, για τη χορογραφική της παρέμβαση...ήταν τέλεια...!!!

MARGAR1 393

Ήταν μια μέρα φρεσκάδας, ζωντάνιας, αισιοδοξίας και αγάπης, όπως θέλουμε τον κόσμο των παιδιών μας..!!!