Αρχική σελίδα Σχολικό έτος 2012-2013 2ο Αντάμωμα Σχολικών Χορευτικών Τμημάτων

2ο Αντάμωμα Σχολικών Χορευτικών Τμημάτων

XOREY 005

Τη Δευτέρα 11 Μαρτίου 2013 το σχολείο μας συμμετείχε  στη συνάντηση σχολικών χορευτικών τμημάτων, που οργάνωσαν οι γυμναστές των Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Νέας Προποντίδας, στο κλειστό στάδιο Νέων Μουδανιών. Οι μαθητές και μαθήτριες της Ε΄και ΣΤ΄τάξης του σχολείου μας με την ακούραστη καθοδήγηση της γυμνάστριάς μας, κ. Όλγας Καρακώστα, συναντήθηκαν, κάτω από τους ρυθμούς της ελληνικής μας παράδοσης, με μαθητές και μαθήτριες από τα Δημοτικά Σχολεία Ν. Μουδανιών, Ποτείδαιας, Παραλίας Διονυσίου, Φλογητών-Πλαγίων, Λακώματος και Ν. Φώκαιας.

XOREY 015 XOREY  037

Όλα τα παιδιά, χαρούμενα και ωραία, παρουσίασαν χορούς απ' όλη την Ελλάδα, χαρίζοντας σε όλους μας όμορφες στιγμές σχολικής ζωής.

XOREY 055 XOREY 057

XOREY  050 XOREY 036

XOREY 044

Πολλά πολλά συγχαρτήρια στα παιδιά και στους γυμναστές όλων των σχολείων.... Και του χρόνου..!!!