Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Ενδοσχολική επιμόρφωση: Γ΄κύκλος

Ενδοσχολική επιμόρφωση: Γ΄κύκλος

ENDOSX EPIM PNOH 5

Την Τρίτη 13 Ιανουαρίου ξεκίνησαν τα επιμορφωτικά σεμινάρια των εκπαιδευτικών του σχολείου μας και γειτονικών σχολείων, με κεντρική θεματολογία ¨Ανάπτυξη δεξιοτήτων για παιδιά Δημοτικού", σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης Χαλκιδικής ΠΝΟΗ.

ENDOSX EPIM PNOH 6

Το επιμορφωτικό πρόγραμμα 14 ωρών υλοποιείται με την εποπτεία του αρμόδιου Σχολικού Συμβούλου της 1ης εκπ.περ. Χαλκιδικής και την έγκριση του Περιφερειακού Δ/ντή Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας, κάθεΤρίτη Ιανουαρίου & Φεβρουαρίου, 12:00-14:00, στην αίθουσα της σχολικής βιβλιοθήκης του σχολείου μας.

ENDOSX EPIM PNOH 2 ENDOSX EPIM PNOH 3

ENDOSX EPIM PNOH 1

ENDOSX EPIM PNOH 4 ENDOSX EPIM PNOH

Οι επιστημονικές υπεύθυνες της ΠΝΟΗ, κ.  Μαρουδιά Πλατσά και κ. Μαρία Τσιλίκη, με ενθουσιασμό και εξειδικευμένες γνώσεις αναπτύσσουν τεχνικές  επικοινωνίας,  ενεργητικής ακρόασης και άλλων πτυχών της συμπεριφοράς, μέσα σε ένα πλαίσιο συμμετοχικής μάθησης και διάδρασης όλων των συμμετεχόντων.

ENDOSX EPIM PNOH 7

Όταν οι δάσκαλοι γίνονται μαθητές..... γίνονται καλύτεροι δάσκαλοι