Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Πρόγραμμα εορτασμού της 28ης Οκτωβρίου

Πρόγραμμα εορτασμού της 28ης Οκτωβρίου

27-10-2016 9

Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2017

Οι μαθητές/τριες θα έρθουν στις 9:00π.μ. στο σχολείο χωρίς τσάντες, για να παρακολουθήσουν την σχολική γιορτή της Σημαίας και της Εθνικής Επετείου, που οργανώνει η Ε΄τάξη με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κα Σοφία Ευθυμιάδου.

Έναρξη γιορτής:9:30π.μ. Λήξη-αποχώρηση μαθητών:10:30π.μ..

Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Η σημαιοφόρος, οι παραστάτες και οι μαθητές/τριες της Ε΄& ΣΤ΄τάξεων θα συγκεντρωθούν στις 9:15 στο Δημοτικό Σχολείο Σημάντρων, από όπου θα μεταβούν με την συνοδεία εκπαιδευτικών στον Ενοριακό Ιερό Ναό για να πατακολουθήσουν τη δοξολογία. Οι υπόλοιποι μαθητές, που συμμετέχουν στα τμήματα παρέλασης, θα συγκεντρωθούν στο σχολείο στις 10:00 π.μ., από όπου θα μεταβούν με τη συνοδεία εκπαιδευτικών στον χώρο συγκέντρωσης της παρέλασης. Όλοι οι μαθητές/τριες που στελεχώνουν τους ουλαμούς παρέλασης να είναι ενδεδυμένοι με την επίσημη ενδυμασία του σχολείου μας.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου